fototapeta czerwona wyścigówka

Auta, samochody sportowe obrazy – dekoracje

Samochody nie są popularnym tematem dekoracji, a już szczególnie rzadko pojawiały się w przeszłości na klasycznych obrazach. Współczesność zmieniła nieco podejście do tematyki tych ostatnich, dzięki czemu dziś można już powiesić na ścianie salonu kompozycję z motywem rusztowania, wnętrza hali fabrycznej czy starego, zardzewiałego roweru i będzie ona uznana za designerską, stylową i idealnie podkreślającą charakter wnętrza. Wśród nowoczesnych kategorii obrazów znalazły się też te prezentujące auta sportowe wykorzystując wszystkie cechy takich pojazdów do tworzenia konkretnego klimatu wnętrza czy akcentowania jego męskiego charakteru.

W przeszłości wyścigówki o lśniącym lakierze, dynamiczne modele pojazdów, których zdolność do rozwijania zawrotnych prędkości podkreślają płomienie czy tumany kurzu wzbudzane przez koła, były nieodłącznym elementem pokoi młodzieżowych, pojawiając się w nich w formie plakatów na drzwiach czy ścianach. Obecnie przedstawiające auta sportowe obrazy, których przykłady można znaleźć na http://obrazynasciany.pl/obrazy/motoryzacja/ traktowane są mniej w kategorii męskich dekoracji, a bardziej w odniesieniu do takich cech, jak kolorystyka kompozycji czy jej dynamiczny klimat. Takie motywy świetnie sprawdzają się w roli kompozycji z akcentem kolorystycznym typowym dla wnętrza.

Auta, samochody sportowe obrazy

Większość obrazów z motywem samochodów wyścigowych to kompozycje o charakterze dynamicznym, a jeśli wziąć pod uwagę fakt, że są one zazwyczaj czerwone, kolor jest tu dodatkowym elementem dodającym energii wnętrzu. Nieco mniej agresywne, ale za to bardziej uniwersalne są te obrazy, na których zaprezentowano motyw samochodu o czarnej karoserii, dodatkowo wkomponowanego w ciemne tło. To obrazy o wyjątkowej tajemniczości, specyficznym, niemal magicznym, mrocznym uroku, który może nie tylko pobudzać wyobraźnie, ale tworzyć wrażenie luksusu, elegancji, a nawet nabierać zabarwienia erotycznego. Czerń i biel to kolory neutralne, dlatego świetnie dopasują się do każdej nowoczesnej aranżacji wnętrza.

Prezentujące w temacie auta sportowe obrazy to również intensywne kolory, tak typowe dla wyścigówek i modeli szybkich pojazdów z najwyższej półki. Można wśród nich znaleźć zarówno wspomniane już czerwone i czarne modele, ale także te intensywnie żółte, zielone, niebieskie – w odcieniach intensywnych i nasyconych, które mogą być świetnym urozmaiceniem monotonnego wystroju wnętrza. To idealne dekoracje do salonów osób lubiących szybkie tempo życia, dynamicznych, ceniących aktywność i przygodę, ale też sposób na wniesienie do wnętrza elementu zamożności, luksusu i tzw. wielkiego świata.

tryptyk sportowe samochody tapeta wyścigówki tapeta czerwone auto fototapeta żółte auto sportowe

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem