🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%
dekoracje z widokami

Obrazy na ścianę aranżacje – ciekawe pomysły

Aranżacje wnętrz to zarówno staranny dobór kolorystyki czy wyposażenia, jak i niezwykle istotne dekoracje, które dopełniają całości wystroju stanowiąc w nim przysłowiową kropkę nad i. Wnętrze pozbawione bibelotów, serwetek, wazonów z kwiatami, roślin doniczkowych, fotografii albo obrazów na ścianach wydaje się być bezosobowe, jakby niezamieszkane. Ponieważ to detale decydują o klimacie wnętrza, o jego charakterze i często też stylu warto pomyśleć o ich starannym doborze. Mają one nie tylko komponować się z wystrojem, ale też być odzwierciedleniem gustów i charakterów mieszkańców oraz stylu wnętrza, jakie aranżujemy.

Jedną z form dekoracji ściennych wpływających na klimat pomieszczenia są oczywiście obrazy. Towarzyszą one ludzkości od zarania jej dziejów, początkowo, jako malowidła naskalne zdobiące ściany jaskiń z czasem, jako celowo tworzone dzieła sztuki, będące wyrazem spojrzenia na świat artysty, a także zapotrzebowania społecznego. Twórczość przecież nie miałaby racji bytu bez odbiorców sztuki, jej pasjonatów, a w kontekście wystroju wnętrz, również zapotrzebowania na obrazy dodające wnętrzom wykwintności i elegancji. Obraz, jako przykład dekoracji o wysokich walorach artystycznych nie tylko dopełnia i urozmaica wystrój, ale też sprawia, że poprzez obcowanie ze sztuką lepiej czują się też domownicy.

Obrazy na ścianę aranżacje

Dobierając obrazy do wnętrz warto zastanowić się nad starannym wyborem kompozycji, którą definiuje wiele cech istotnych dla wystroju pomieszczenia i jego ostatecznego charakteru. Te cechy, to przede wszystkim kolorystyka obrazu, jego temat, wielkość i proporcje decydujące o dopasowaniu do ostatecznej koncepcji. Obrazy nie powinny zakłócać wystroju, ale współistnieć z nim, jako jedna zwarta całość zarówno dopasowana harmonijnie, jak i na zasadzie kontrastu. Kolory to bardzo istotny element dzieła. Szczególnie tam, gdzie aranżacje wnętrz są stonowanie, pastelowe lub nawet czarno-białe obraz w intensywnych barwach może je ożywić, urozmaicić i sprawić, że przebywanie w takim pomieszczeniu nie będzie przygnębić.

Aranżacje z wykorzystaniem obrazów pozwalają też na zaakcentowanie określonego stylu, albo wzmocnienie go, jeśli został już wrażony odpowiednimi wzorami mebli. Przykładowo salon lub sypialnia w stylu prowansalskim będą jeszcze bardziej realistyczne, gdy na ścianie pojawi się obraz z kwiatami lawendy i ręcznie pisanym listem. Podobnie wnętrza rustykalne zaakcentuje obraz z makową łąką, krową na pastwisku, krytą słomianym dachem chatą czy motywem ludowym na drewnianym płocie. Obrazy z lasem, aleją parkową, zachodem słońca nad morzem to z kolei kompozycje, dzięki którym pomieszczenie jest bardziej relaksujące, spokojne, sprzyjające wypoczynkowi po pracy.

Obrazy na ścianę aranżacje - ozdoby z zwierzętami dekoracje z dmuchawcami tryptyk z kropkami 19340-b-w3

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem