🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%
dekoracje z zachodem slońca

Afrykańskie obrazy

Afryka od dawna już fascynuje wielu Europejczyków, przyciągając ich odmiennym klimatem, fascynującą przyrodą i kulturą lokalnych plemion. Nie bez powodu kraje afrykańskie leżące na wybrzeżu Morza Śródziemnego są tak popularnym miejscem wyjazdów turystycznych. Do Tunezji czy Egiptu jeździmy zakosztować słońca i ciepłej wody, ale też chcemy zwiedzać zabytki, poznawać ludzi i ich obyczaje. Afryka jest kontynentem niezwykłym z uwagi na jego odmienność, ale też ogromne zróżnicowanie, od suchych, surowych pustyń po kwitnące ogrody południa czy dzikie ostępy kenijskiej dżungli. Zafascynowani nią możemy wykorzystać ten klimat w aranżacji własnego domu.

Elementem, który doskonale podkreśli egzotyczny klimat salonu czy sypialni będą afrykańskie obrazy. To kompozycje, które opierają się na charakterystycznych symbolach i kolorystyce Czarnego Lądu, od dzikiej przyrody i fantastycznych zwierząt po charakterystyczne sylwetki tubylców. Ciekawostką jest, że wśród wielu światowych kultur właśnie ta afrykańska jest rozpoznawana jednoznacznie nawet przez laika, który swój kontakt z tym kontynentem posiada jedynie za pośrednictwem dziecięcych książeczek. Obrazy z takimi motywami w bardzo wyraźny sposób akcentują charakter wystroju sprawiając, iż przeciętne pomieszczenie w słonecznych barwach zmienia się w pełen przygód świat.

Afrykańskie obrazy

Afrykańskie obrazy z kolekcji na http://obrazynasciany.pl/?post_type=product&s=afryka wyróżniają się też specyficzną kolorystyką. Wśród dominujących barw pojawiają się różne odcienie brązu, kolor żółty, pomarańczowy i czerwony, czyli barwy, które doskonale charakteryzują afrykańskie zachody słońca i tamtejszą przyrodę. Nie można również zapomnieć o możliwości modyfikacji barw, która jest ostatnio bardzo modna. Osoby, które aranżują swoje wnętrza w gamie barw niebieskich mogą pokusić się o obraz z widokiem słonia wykonany właśnie w tym kolorze. Taka kompozycja nie będzie tak intensywnie podnosić temperatury wnętrza, ale z pewnością zaakcentuje styl afrykański w salonie.

Poza kolorystyka afrykańskie obrazy przyciągają też uwagę tematem, a właściwie jego elementami. W kolekcji znalazły się zarówno kompozycje z wizerunkami zwierząt, jak i z charakterystycznymi sylwetkami afrykańskich wojowników, kobiet w regionalnych stronach, czarowników i innych figur typowych dla tego miejsca. Postanie są nie tylko bardzo wyraziste i bardzo afrykańskie, ale też mają wymiar historyczny, dlatego umieszczone w sypialni lub salonie poza egzotyką mogą też zaakcentować klimat retro. Zwierzęta – nawet te afrykańskie – są nieco bardziej neutralne, a do całkowicie obojętnych zaliczają się afrykańskie krajobrazy. Zachód słońca nad sawanną może być świetnym akcentem kolorystycznym nawet w aranżacjach całkowicie niezwiązanych z egzotyczną Afryką.

Afrykańskie obrazy - obrazy w granacie obrazy Masajka

dyptyk ludzie obrazy z zachodem słońca

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę oraz nasycenie kolorem

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem