Mosty nie należą do częstych obiektów pojawiających się na obrazach, a jednak w wielu kompozycjach z panoramami miejskimi można je znaleźć, jako element większej całości. W przeszłości szczególnie często tego zaszczytu dostępowały mosty zabytkowe w miastach włoskich, francuskich czy też w Wenecji, gdzie nie brakuje pięknych kamiennych konstrukcji, przerzuconych przez rzeki. Współczesność ma pod tym względem znacznie więcej do zaoferowania, bowiem nowoczesne mosty są nie tylko o wiele większe, ale i bardziej skomplikowane, często też piękniejsze i zapierające dech w piersiach dzięki osiągnięciom techniki. Do takich konstrukcji zalicza się między innymi słynny Most Brookliński.
Na długiej liście mostów, które pojawiają się na współczesnych obrazach Most Brookliński z pewnością zajmuje jedną z najwyższych pozycji. Wynika to nie tyle z samego piękna konstrukcji, co z jego położenia oraz pewnego rodzaju symbolu, jakim jest ta budowla dla wielu ludzi na świecie. Most łączący dwie części Nowego Jorku, jest integralną częścią tego miasta i przedstawiony na obrazach, zawsze wkomponowuje się w jego klimat. Położenie w sąsiedztwie metropolii, tętniącej życiem również w nocy sprawia, że konstrukcja zawsze pozostaje w otoczeniu świateł, odbijających się w wodzie i tworzących niezwykle piękny, romantyczny widok. Dzięki temu budowla równie doskonale prezentuje się na obrazach w nocnej aurze, jak i w świetle dnia.
Obraz Most Brookliński – piękna konstrukcja mostu, idealna ozdoba ściany
Obraz Most Brookliński zaprezentowany na stronie http://obrazynasciany.pl/sklep/tryptyk-most-brooklinski-czerwony-noca/ to jedna z wielu koncepcji, jakie stały się podstawa stworzenia wyjątkowej dekoracji. Budowla jest tu zaprezentowana w nocnej scenerii, dzięki czemu nie eksponuje wszystkich swoich cech architektonicznych, a jest raczej kalejdoskopem świateł, wtapiających się w tło rozświetlonego wielkiego miasta. Obecność mostu została zaznaczona przez kolorystyczne wyróżnienie jego elementów. Czerwień konstrukcji dodana do czarno-białego obrazu stanowi wyraźny akcent kolorystyczny, który doskonale dopasuje się do wnętrza z podobnymi dodatkami. Dzięki filtrom komputerowym kolor ten może być dowolny.
Wbrew pozorom Obraz Most Brookliński wcale nie musi być kompozycją bardzo nowoczesną. Pomimo umieszczenia go w temacie tryptyku w świetle dziennym betonowa konstrukcja traci nieco z wyszukanej nowoczesności nabierając stylowego klimatu. Odpowiednio ujęta, z pominięciem nowoczesnych budynków, będzie świetnym dopełnieniem klasycznych stylizacji wnętrz. Istotą kompozycji z Mostem Brooklińskim jest dostrzeganie w przeciętnym elemencie krajobrazu szczególnego piękna, będącego istotą sztuki. To również niezwykle amerykański element, który w naszych wnętrzach stanowi symboliczne nawiązanie do kultury i stylu życia powszechnego za oceanem.